Bez naděje (R)

25. května 2014 v 16:54 | Poki |  Recenze
Název: Bez naděje / Hopeless
Autor: Colleen Hoover
Série: Hopeless
Díl: 1/3
Nakladatelství: YOLI

Sedmnáctiletá Sky se učila celý život doma. Její adoptivní matka Karen je odpůrkyně elektroniky a tak Sky nemůže mít ani mobilní telefon. Sky je se svým životem spokojená, má nejlepší kamarádku, která ji ve všem podporuje a mezi kluky o ni je velký zájem. Sky se ale i přes to rozhodne nastoupit do školy. Ve škole ji hned od prvního dne provází nepěkná pověst.

Ono jako by nestačilo, že škola není tak dokonalá, jak si Sky myslela, ona ještě musí potkat Deana Holdera - kluka, který jí nadobro změní celý život. Sky je zmatená a vyděšená, neví co dělat. Holder v ní totiž vyvolává dávno zapomenuté vzpomínky.


Recenze:

Celý příběh je z pohledu Sky, která je zmatená a my s ní. Prožíváme s ní všechny pocity. Od těch dobrých jako je štěstí a láska až po ty špatné jako je zloba a bezmoc. Naštěstí pro nás - Sky je opravdu silný charakter, není dokonalá, ale není ani nesympatická.
Holder už je něco jiného, je cholerický a na druhou stranu je i milý a starostlivý. Člověk ho v jednu chvíli naprosto miluje a v druhou už o něm nechce ani slyšet.
Za zmínku určitě stojí i Skyin kamarád Breckin, který je z celé knihy nejzábavnější a její kamarádka Six, která bohužel v knize neměla tolik místa, ale poslední díl z této série by měl být z jejího pohledu.

Na prvních 100 stranách se nic moc neděje, seznamujeme se s hlavními postavami a zjišťujeme pár nepříjemných věcí, které ovšem nemají na to co přijde později. Kniha se vám bude zdát jako oddechovka, opak je pravdou. Přijde první zvrat a vám se bude chtít brečet. Po chvilce si budete myslet, že už nic takového nepřijde ale přijde to znova. A znova. Budete chtít knihu odložit a už nikdy se jí nedotýkat, ale nepůjde to. Budete chtít zjistit jak to skončí.

Během čtení si možná budete říkat: "Aha! Už tomu rozumím!", ale nebudete tomu rozumět dokud se nedostanete na konec.

Naštěstí nejsou postavy žádní suchaři a opravdu se při čtení nasmějete dost. Obzvlášť ve scenách s Breckinem, on je opravdu veselá kopa.

Kniha je procítěná a téma, které si autorka vybrala bylo spracováno dobře. Osobně se mi kniha líbila, potřebovala jsem vědět jak to skončí. Autorka si na chvíli půjčí vaše srdce a vrátí vám jej roztrhané na kusy.
Vaše Poki


- gramatické chyby v českém překladu
- moc milostných scén
- obálka

+ nepředvídatelnost děje
+ charaktery postav
+ nápad

CELKOVÉ HODNOCENÍ:

4/5


Zdroje:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pomohla Vám recenze?

Ano
Ne

Komentáře

1 Sima Sima | Web | 2. června 2014 v 21:30 | Reagovat

Hm znie to dobre,pekná recenzia pozrie aj na naš blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy