Ztracená naděje (R)

29. května 2014 v 18:10 | Poki |  Recenze

Název: Ztracená naděje / Losing Hope
Autor: Colleen Hoover
Série: Hopeless
Díl: 2/3
Počet stran: 336
Nakladatelství: YOLI

Pokračování úspěšného románu Bez naděje (recenze). První díl byl Skyin příběh, sdíleli jsme její pocity a názory.. Teď máme možnost podívat se na celou situaci z pohledu Deana Holdera - kluka, který změnil Sky celý život. Jste připraveni odhalit celou pravdu o Holderově životě?


Recenze:

Knihu jsem si koupila vlastně před tím, než jsem zjistila, že je to přepracování původní knihy. V tu chvíli, kdy jsem o tom uslyšela, jsem si přála jediné: aby to nebylo opravdu pouhé přepracování knihy...

Četla jsem a četla. Mé přání bylo vyslyšeno. Nevěřila jsem, že by mohl být další díl tak jiný, ale přitom tak stejný. Některé scény tam máme znovu, pravda. Ale tohle je Holderův příběh, jiné pocity, které vysvětlují jeho chování. Dozvídáme se detaily z jeho života a dozvíme se dokonce i spoustu nového o jeho sestře Les.Hope

Les byla silná, opravdu silná. Obdivuji jí. Holderův příběh jsem žila, chtěla jsem ho dočíst a bavilo mě to od začátku do konce.

Celý příběh je vlastně vyplněný vzkazy, které Holder psal a tím je to tak odlišné. Pokud jste si mysleli, že Holdera znáte z minulého dílu, mýlíte se. Holder je úplně jiný, než jaký se zdá být ze Skyina pohledu. Není to žádný násilník. Zastává se přátel a rodiny. Dožaduje se pochopení. Celý život si vyčítá, že ztratil dvě nejdůležitější dívky svého života. Občas mě až zaráželo, že se ze všeho tak obviňuje. Měl pocit, že všechno zlé co se kolem něj děje, je kvůli němu. Bylo mi ho líto. Chvílema se jevil jako chudáček a potom zase jako... no prostě nadrženej kluk. :D

Navíc poznáme i Holderova nejlepšího kamaráda, o kterém nebyla v Bez naděje ani zmínka. Je vtipný... Ale ne ve smyslu, že bychom se smáli s ním, spíš se smějeme jemu.

Mnohem víc se mi líbila Ztracená naděje. Možná se mnou někdo nesouhlasí, ale neukamenujte mě, je to jen můj názor. Samozřejmě, díl by nemohl vyjít bez toho předchozího! Díky Ztracené naději akorát známe celou zápletku do dokonalých detailů a víme, jak ho vnímala Sky a jak Holder.

Abych knihu nepřechválila, tak vám řeknu i co mi nejvíc vadilo. V knize chyběl jeden celý rok. Celý rok z Holderova života. Čekala jsem, že to bude hlavní část té knihy, ale ono ne. Doufám, že ten rok bude nějak souviset s třetím dílem, který má být z pohledu Six (Skyiny nejlepší kamarádky), proto to nebudu brát jako zápor knihy.
Vaše Poki


- gramatické chyby v českém překladu

+ obálka, která se dokonale hodí k Bez naděje
+ vzkazy pro Les
+ důvtip


Celkové hodnocení:

5/5

Zdroje:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Pomohla Vám recenze?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy