Červen 2014

Unboxing #01

26. června 2014 v 12:54 | Poki |  Unboxingy
Dne 26. 6. mi přišel neobvykle tenký 'balíček'... No spíš obálka :D Samozřejmě jsem hned věděla, co to bude a už předem jsem byla rozhodnutá udělat unboxing. Tak tady je :)
Takhle mi obálka přišla, z druhé strany je ještě popis a adresa nakladatelství, ze kterého jsem obědnávala, tedy grada.cz.

Divergentní mánie

16. června 2014 v 15:00 | Poki |  Archivovatelné
accurate.
Věřím, že někteří Divergenci neznají a tak jim ji na začátek přiblížím. Divergence je knižní trilogie, jejíž děj se odehrává v dystopickém Chicagu. Lidé jsou rozděleni do pěti frakcí a každá se zaměřuje na jinou činnost. Odevzdaní řídí stát (obětavý), Mírumilovní se starají o potravu a šaty (mírumilovní), Neohrožení na vojenskou sílu (stateční), Sečtělí vyvíjejí technologii (chytří) a Upřímní rozvádějí informace (upřímní).
Každý šestnáctiletý si může vybrat svou vlastní cestu. Někteří zůstávají ve frakci, ve které vyrostli a ti další přejdou. Pokud odejdou, nesmí se dále stýkat s rodinou. Nejdřív frakce potom krev. Žádná frakce se neobejde bez výcviku, a tak Tris musí absolvovat svůj nejtěžší a nejužitečnější výcvik. Tris není obyčejná, je Divergentní a tak je pro ni každý krok v její nové frakci nebezpečným.
A co by to bylo za trilogii kdyby se tam nevyskytla i láska a kompletní převrácení celého děje?

Archiv (R)

12. června 2014 v 16:52 | Poki |  Recenze
Název: Archiv / The Archived
Autor: Victoria Schwab
Série: The Archived
Díl: 1/3
Počet stran: 336
Nakladatelství: CooBoo

Anotace:
Představte si místo, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Každé tělo má svůj příběh, život uspořádaný v sérii vzpomínek, do kterých může nahlédnout jen Knihovník. Těm tělům se říká Historie.
Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu odpočívá i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se zatím nevyrovnala.
Jedním z mnoha pravidel Archivu je, že v něm musí být naprosté ticho. Některé Historie totiž mají lehký spánek a stačí málo, aby se vzbudily. Ale teď jako by někdo neklidné mrtvé budil záměrně, z Archivu jich uniká víc a víc, a někteří mají dokonce pozměněné vzpomínky. A je na Mac, aby vypátrala, proč se to všechno vlastně děje a kdo za tím stojí, pokud možno dřív, než celý Archiv padne a ona přijde i o to málo, co z jejích blízkých zbylo…

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy