Červenec 2014

5 důvodů, proč číst sérii Percyho Jacksona

30. července 2014 v 6:09 | Poki |  5 důvodů proč...

1. Dozvíte se něco z Řecké mytologie!
I když se to může zdát jako blbost, většina pojmů je opravdu z Řecké mytologie. Samozřejmě, sám Percy a Tábor polokrevných z mytologie není, ale například Cheirón si zachoval svou pravou podobu trenéra polobohů. Pokud Vás zajímá řecká mytologie tak hurá do čtení!

#TAG Moje knižní rodinka

26. července 2014 v 6:09 | Poki |  Tagy
Dnes Vám přináším tag od Andyho a Zoey, tag se jmenuje "Moje knižní rodinka", jak už jste si mohli povšimnout. Jde o to, vybrat si několik knižních postav, jako zástupce Vaší rodiny. Postavy se vybírají podle charakteru, nikoliv podle toho, z jakého světa jsou atp.
Odkaz přímo na úvodní Andyho článek

A tady už se můžete podívat na mojí, poměrně skromnou, knižní rodinku (Přítele, přítelkyni jsem záměrně vynechala, z dvou prostých důvodů. 1. Nevím, jestli udělat přítele nebo přítelkyni, 2. Nevím, koho vybrat.):

Homoparentální rodina? Říkám ano!

21. července 2014 v 16:44 | Poki |  Archivovatelné
Homoparentalita se u nás rozebírá už dlouho. Podle mě by bylo dobré, kdyby se schválila, jenomže spousta homofobů (a nejenom oni) tvrdí, že by to nešlo. Rozhodla jsem se proto zpochybnit jejich argumenty, protože se neustále opakují a jsou naprosto nesmyslné.


Proč by měli mít homosexuálové právo adoptovat si děti?!
true
- V dětských domovech je spousta dětí, které čekají až si je někdo vezme a touží po rodině, jiné než která se jim naskytla v dětském domově. Není potřeba, aby si homosexuálové brali batolata, můžou si klidně vzít desetileté dítě, které už ví, jak to na světě chodí. Můžou se zavést kontroly, než by se dokázalo, že rodiče na dítě homosexualitu nepřenesou, není to nemoc! A navíc, oni si stejně najedou způsob jak to dítě mít i bez adopcí... Akorát by se tímhle způsobem vše usnadnilo a přineslo by to o něco více lásky i k těm dětem (Neříkám, že v dětských domovech nemají rodinu a lásku!).

Děti nemají rozum! Odkoukali by homosexualitu od svých rodičů!
- Znovu opakuji, že homosexualita není nakažlivá a ani se nedá odkoukat. Dobře, dítě si jako malé (tak do pěti let) může myslet, že musí být taky homosexuálně orientované, ale pochopí, že tomu tak není. Nebylo náhodou už dávno objeveno, že homosexualita je geneticky daná vlastnost? Ten gen gay, který se bere od matky? Ano, samozřejmě že to dokázáno bylo.

A rainbow love.
Bude jim chybět mužský/ženský vzor!
- Tohle je snad větší kec než to, že je homosexualita nemoc. Mužské/ženské vzory jsou pro ně přece všude, v rodině mají strýčky, tetičky, prarodiče.. Ve školkách a školách mají vychovatele/ky a učitele/ky! Škola a školka je má přece přiučit všemu, co se nezvládne doma. Kde si myslíte, že berou vzor děti, které mají jen jednoho rodiče? Proč by jim měl chybět některý vzor?

Děti budou psychicky nevyrovnané! Já bych teda byl/a kdyby...
- Dítě by mělo být vděčné za to, že vůbec rodinu má. Nevyhovuje Vám, že váš tatínek kouří? Jste z toho psychicky nevyrovnaní? Ne.. Prostě to snášíte. Pokud by dítěti nevyhovovalo prostředí, tak se může (po složitém procesu) vrátit do dětského domova. Ale proč by to dělalo, když na něj budou jeho nový rodiče hodní a budou se prostě chovat jako úplně normální rodiče? Kromě toho, že budou mít jeho rodiče stejné pohlaví tam přece nebude rozdíl. Budou jako normální rodiny pořádat společné aktivity, budou se scházet s ostatními členy rodiny, budou chystat dítěti do školy svačiny... Naprosto normální činnosti.

!

Ale vždyť se té chudince budou ve škole smát! To byste chtěli co? Aby ho bili a smáli se mu..
- Teď jste to uhodli, všichni homosexuálové jsou vlastně surovci. Problém je v tom, že děti jsou kruté a vždy si najdou něco, za co toho druhého šikanovat. Má modré triko značky Nike, když teď letí červená trika značky Adidas?! Zmlátíme ho! Takhle to prostě chodí. Smáli se Vám někdy, že máte brýle? Že máte pár kil navíc nebo naopak míň? Že čtete knihy nebo se rádi díváte na kreslené pořady? Dítě přece nebude na potkání vykládat, že má rodiče stejného pohlaví. Vy jste snad někdy šli před celou Vaší třídou a řekli jste, že máte heterosexuální rodiče? Ne, tak proč by to dělalo to dítě?

Bůh homosexualitu neschvaluje! Na začátku byl Adam a Eva, ne Adam a Josef!
- Vzhledem k tomu, že je Bůh všemocný a tolerantí, tak bych neřekla, že homosexualitu neschvaluje. Nechci se nikomu samozřejmě vrtat do náboženství, ať si každý věří čemu chce. Ale Bůh je stvořitel všeho a homosexualita je pravděpodobně také jeho práce. Kdyby mu tu nějak vadili tak je všechny vymaže, ne? Existují i homosexuálně orientovaní věřící, proč by je Bůh nechával se k němu modlit, kdyby je neměl rád?

Příroda to tak nechce! Až si dokážou udělat děti sami, tak ať je mají!
- Dochází Vám argumenty, že se obracíte na přírodu? Víte kolik by toho příroda nechtěla a lidé to stále dělají? Co takhle kácení deštných pralesů? Teď si určitě říkáte, že to se Vás netýká, ale omyl. Víte, i netřídění odpadu nebo rovnou pohazování odpadu někde venku škodí přírodě. Myslíte si, že když jste lidi, tak můžete všechno a potom si berete do huby přírodu, když přijde na téma "homosexualita". Příroda není myslící bytost!
Homosexuálové by si vlastně děti mohli dělat "sami". Jelikož dnešní medicína je opravdu vyspělá, dokážou to. Jenomže jim to není umožněno a je to dokonce zakázáno. Umělé oplodnění pro lesby? V žádném případě! Není v naší republice náhodou zakázána diskriminace?

Jaký na to máte názor Vy?
Vaše Poki
tumblr_m8nxpw5PCX1rc4d1xo1_500.png (401×273)
Zdroje:
Obrázky: weheartit.com

Mělo to smysl?! (R)

21. července 2014 v 9:29 | Poki |  Recenze
Název: Mělo to smysl? / David Menasche: PRIORITY LIST
Autor: David Menasche
Díl: 1/1
Počet stran: 208
Nakladatelství: Fortuna Libri

Anotace:
Učitelovo poslední putování za základními životními lekcemi.
David Menasche se naplno věnoval práci středoškolského profesora angličtiny. Při výkladu navazoval se svými studenty jedinečné pouto - dodával jim optimismus při řešení osobních problémů a poskytoval cenné rady do života. Jednoho dne mu však diagnostikovali rakovinu mozku. Po šestiletém boji s nemocí skoro přišel o zrak, vzpomínky, pohyblivost a - co vnímal jako nejtragičtější - schopnost učit. Rozhodl se, že přeruší léčbu a třídu si udělá ze života. Rakovina ho obrala o minulost a celkem určitě mu vezme i budoucnost, ale nechtěl dovolit, aby mu ukradla i přítomnost. Na facebooku zveřejnil odvážný plán inspirovaný Kerouacovým románem Na cestě: vydat se na cestu napříč Amerikou v naději, že na vlastní oči uvidí, jak se daří jeho bývalým studentům. Ovlivnil nějak jejich životy? Do osmačtyřiceti hodin se mu ozvali studenti z více než padesáti míst a nabídli mu podporu a střechu nad hlavou. David cestoval třináct tisíc kilometrů a navštívil stovky studentů. Při své neohrožené pouti zjistil, že co od života chceme a potřebujeme snad všichni, je rodinné zázemí, tedy pocit bezpečí, ale i nezávislost, láska, dobrodružství. Mimoděk nás přiměl, abychom se zamysleli nad vlastním seznamem priorit.
Odvážný a inspirativní příběh o učitelském poslání a síle postavit se osudu.

Návrat z temnoty (R)

13. července 2014 v 22:30 | Poki |  Recenze
Název: Návrat z temnoty / Pretty girl - 13
Autor: Liz Coley
Díl: 1/1
Počet stran: 304
Nakladatelství: Fortuna Libri

Anotace:
Bylo jí třináct, když se ztratila.
Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé.

Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů. Z toho období si nic nepamatuje, jako by jí někdo vymazal všechny vzpomínky. Musí si poskládat příběh o všech hrůzách, které prožila, aby získala nazpět svůj život.

Prvních 100 (R)

5. července 2014 v 20:11 | Poki |  Recenze
Název: Prvních 100 / The Hundred
Autor: Kass Morgan
Série: The Hundred
Díl: 1/?
Počet stran: 278
Nakladatelství: CooBoo

Anotace:
Kvůli nukleární válce se lidstvo muselo uchýlit k odletu do vesmíru. Kancléř společně s Radou rozhoduje o osudu lidí ve vesmírných lodích. 100 mladých delikventů je poslánu na planetu Zemi, kvůli sebevražedné misi. Lidstvo nemá jinou šanci a musí se spolehnout na bývalé zločince. Je třeba znovu kolonizovat planetu.
100 lidí, kteří o Zemi sotva četli. Musí si najít způsob jak přežít, i přes všechny nástrahy, které jim Země mezi tím přichystala. Mají pouze omezené zásoby jídla a léků z lodi. Využijí šance na úplně nový život? Přežijí a zachrání naprosto CELÉ lidstvo?
CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy