Říjen 2014

On my wishlist #7

31. října 2014 v 15:52 | Poki |  On my wishlist
http://i1183.photobucket.com/albums/x475/Elizka41/Knizni%20doupe/K%20webu/Wishlist.jpg
- Jedná se o týdenní meme od Book Chick City, kde je cílem zveřejnit vždy jednu knihu, kterou si chceme přečíst.

http://www.cooboo.cz/storage/images/800x600/3853.jpg
Kniha s nádhernou obálkou a ještě nádhernějším jménem autorky. :D No, rozhodně nechybí na mém seznamu Vánočních přání.

Zdroje:

On my wishlist #6

12. října 2014 v 11:01 | Poki |  On my wishlist
http://i1183.photobucket.com/albums/x475/Elizka41/Knizni%20doupe/K%20webu/Wishlist.jpg
Jedná se o týdenní meme od Book Chick City, kde je cílem každou sobotu zvěřejnit článek, ve kterém bude kniha, kterou si chceme přečíst.
- Nově udělám změnu a trochu si to poupravím tak, že budu knihy přidávat opravdu pouze tehdy, kdy mě nějaká kniha oslní, což není každý týden.

http://data.bux.cz/book/024/164/0241644/large.jpg
Po delší době tu máme zase On my wishlist s pokračováním knihy Hon od Andrewa Fukudy. Série to může být zajímavá, ale není to výslovně tak, že bych se knihy nemohla dočkat. Vlastně si ji chci přečíst ze zvědavosti, jestli bude lepší než první díl. Doufám, že se mi ji povede ukořistit na Knižním veletrhu v Havlíčkově brodě. :)
Vaše Poki
Zdroje:

Labyrint: Útěk (R)

6. října 2014 v 6:00 | Poki |  Recenze
http://data.bux.cz/book/003/666/0036667/large.jpgNázev: Labyrint: Útěk / The Maze Runner
Autor: James Dashner
Díl: 1/3
Počet stran: 360
Nakladatelství: YOLI

Anotace:
Všechno se změní...
Když se Thomas probudí ve výtahu, nepamatuje si nic než své křestní jméno. Nemá žádné vzpomínky na rodiče ani na domov a netuší, jak se dostal tam, kde je. Jeho paměť je prázdná.
Není však sám. Když se výtah otevře, Thomas zjistí, že má kolem sebe chlapce, kteří ho uvítají na Place, širokém prostranství uzavřeném vysokými kamennými zdmi.

Placeři, jak si jeho obyvatelé říkají, nevědí, proč nebo jak se tam ocitli. Kam jejich paměť sahá, vědí jen to, že každý den se otevřou kamenné brány do labyrintu, jenž je obklopuje. A stejně tak se každou noc pevně zavřou. Jednou za měsíc přiveze výtah nového chlapce. A nikdo nechce zůstat v labyrintu po setmění.

Thomasův příchod Placeři očekávali. Ale další den se objeví dívka - vůbec první, která na Plac dorazila. A ještě překvapivější je zpráva, kterou jim doručí. Placeři byli vždy přesvědčení, že když se jim podaří labyrint kolem Placu vyřešit, najdou cestu domů... ať je to kdekoli. Ale čím dál víc se zdá, že Labyrint řešení nemá.

Dívčin příchod nevysvětlitelně způsobí, že si Thomas začně připadat jiný. Něco mu říká, že by mohl znát některé odpovědi - kdyby našel způsob, jak se dostat k temným tajemstvím uzamčeným v jeho mysli.

Překroč svůj stín (R)

1. října 2014 v 12:15 | Poki |  Recenze
Název: Překroč svůj stín / Pushing the Limits
Autor: Katie McGarry
Díl: 1/3 (?)
Počet stran: 376
Nakladatelství: CooBoo

Anotace:
Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.

CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy