Překroč svůj stín (R)

1. října 2014 v 12:15 | Poki |  Recenze
Název: Překroč svůj stín / Pushing the Limits
Autor: Katie McGarry
Díl: 1/3 (?)
Počet stran: 376
Nakladatelství: CooBoo

Anotace:
Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.Recenze:

Na Překroč svůj stín jsem se opravdu moc těšila, protože mě kniha zaujala anotací. Vlastně jsem čekala, že to bude o něčem naprosto jiném a tak mě hned začátek zaskočil. Naštěstí mne kniha nepřekvapila ve špatném slova smyslu. Nebo jsem si to aspoň ze začátku myslela.
Po první stovce stran jsem zjistila, že se jedná o klasický romantický příběh, kterých jsou na světě stovky, to však autorce nezabránilo mě zničit. Celý příběh je opravdu procítěný a moc se mi líbily propracované charaktery, které autorka vytvořila.
Každá postava (ať už vedlejší nebo hlavní) měla svůj skvělý
-Victoria
charakter. Příběh je vyprávěný z pohledu Echo, ale i z pohledu Noaha. Což je skvělé, protože se díváme na různé situace z pohledu obou hlavních postav a tak nejsme nijak zmatení a myslím, že autorka udělala opravdu dobře, když si zvolila do knihy zrovna tento styl.

Echo, která má ve své hlavě zapečetěnou děsivou vzpomínku, je hlavní hrdinkou této knihy. Má problém s autoritami a snaží se všem vyhovět. Schovává se a nechce se světu po onom incidentu ukazovat, sama neví, co přesně se jí stalo. Její mozek ji chrání, přirozená reakce, po tom co se jí stalo.Noah, kluk který ztratil rodiče a rodinu. Byl zařazen do pěstounského systému spolu se svými dvěma bratry. Zařadí ho ovšem do jiné rodiny než jeho bratry a problémy začínají. Noah ztratil zájem o všechno a všechny okolo. Záleží mu pouze na jeho bratrech a kamarádech, kteří jsou pro něj jako rodina. Je impulzivní, tvrdohlavý a přes všechny překážky, které mu život postavil do cesty, chce po maturitě získat své bratry do péče.
Samozřejmě se Echo a Noah sejdou a je to tady! Velká láska plná problémů, jak jinak.
Tumblr

Jak jsem již říkala, autorka píše velmi procítěně a kniha z Vás vycucá veškeré emoce. Vlastně je kniha až děsivě reálná. Nečekejte od ní ovšem žádné zázraky, protože ty se v běžném životě moc nedějí. Romantika? Taky ji tam najdete, ale opět nečekejte žádné extrémy. Vlastně se tam opakují pořád dokola ty samé scény, ohledně jejich vztahu tedy.
Kniha mi někde po půlce začala připadat až přehnaně dlouhá, natahovaná. Vůbec by nevadilo, kdyby příběh skončil dřív.

Závěrem Vám tedy řeknu, že pokud máte rádi takové ty rádoby dramatické a romantické knihy, tak si ji přečtěte, stojí to za to. Ovšem! Pokud na to zrovna moc nejste, ale chtěli by jste to jenom zkusit, po téhle knize moc nekoukejte. Od CooBoo tu máme určitě i lepší knihy.
Pokud vím, tak autorka má mít další knihy do této série (např. Jen si troufni), které budou mít jiné hlavní hrdiny a abych pravdu řekla, tak další díly si kupovat pravděpodobně nebudu nebo na ně přinejmenším nejsem absolutně vůbec natěšená.
Vaše Poki

- zdlouhavost
- zmatenost vzpomínek
- nic speciálního

+ citlivé téma
+ charaktery
+ obálka, která připomíná scénu z knihy

Celkové hodnocení:

2/5

Zdroje:
Obrázky: weheartit.com
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Pomohla Vám recenze?

Ano
Ne

Komentáře

1 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 3. října 2014 v 23:24 | Reagovat

Při prvních řádkách té recenze jsem si říkala, že ta kniha bude nějaký velký psycho. A teď, když jsem si to dočetla, tak musím říct, že to možná někdy zkusím. Občas čtu obtížné knihy jen abych si dokázala, že to přežiju. Takže jsem i povinnou četbu četla vždycky podstivě. :-)

2 Poki :3 Poki :3 | 4. října 2014 v 8:10 | Reagovat

[1]: Kdyby jsi hledala nějaké velké psycho, tak si můžeš přečíst Návrat z temnoty (na což tu mám taky recenzi), to bylo něco. :D

3 Dan Dan | E-mail | Web | 5. října 2014 v 0:41 | Reagovat

Ahoj,volám sa Dan, niekedy dávno som pridával na svoj blog moju tvorbu :) Po dlhšom čase som začal s aktívnym písaním, a pridal som prvú časť poviedky :) Začína sa ako pravý historický, vojnový príbeh, no neskôr to naberie fantasy/sci-fi prvky. Bol by som rád, ak by si sa na to mrkla/mrkol, ak sa ti chce :) Chcem v nej pokračovať, a potrebujem názor viacerých ľudí, čo je na nej dobre a čo zle, čo by bolo treba zmeniť. Jednoduchu pozitívnu/negatívnu kritiku, aby som sa mohol zlepšovať :)
Poviedka je zo začiatku trochu naturalistická, no ja veľmi nerád prikrášľujem veci, ktoré pekné nie sú :D Ak budeš ochotný/á, môžeš mi nechať nejaký komentár :) Vopred ďakujem za ochotu. S pozdravom Dan ;)Poviedka tu: http://my-fantasy-writing.blog.cz/1410/spqr-1-cast

4 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 8. listopadu 2014 v 10:40 | Reagovat

Cetla jsem ji a moc se mi libila. Snad se brzo dostanu i ke 2. dilu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy