Leden 2015

Eleanor a Park (R)

20. ledna 2015 v 9:27 | Poki |  Recenze
Název: Eleanor a Park / Eleanor a Park
Autor: Rainbow Rowell
Díl: 1/1
Počet stran: 328
Nakladatelství: YOLI

Anotace:
Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře.

Celosvětový fenomén ve stylu Hvězdy nám nepřály.

Tím všechno začíná (R)

8. ledna 2015 v 14:58 | Poki |  Recenze
http://www.cooboo.cz/storage/images/800x600/3853.jpgNázev: Tím všechno začíná / The Beginning of Everything
Autor: Robyn Schneider
Díl: 1/1
Počet stran: 308
Nakladatelství: CooBoo

Anotace:
Ezra Faulkner, tenisová hvězda a všeobecný školní mazánek, je přesvědčený, že na každého v životě čeká nějaký průšvih. Je jedno, jak obyčejně člověk žije, někde za rohem na něj číhá menší nebo větší tragédie, která mu obrátí svět naruby a kterou teprve všechno začíná. V Ezrově případě je tou tragédií bouračka, která mu sice vzala veškeré vyhlídky na kariéru v tenise, ale zato mu otevřela úplně nové dveře a Ezra se nestačí divit, co všechno ho může potkat na debatních turnajích nebo jak je svět malý a jak krutě někdy osud zaplétá lidské příběhy.

Palčivě vtipná kniha o tom, že ze samého středu na úplný kraj je to někdy jen krůček, a naopak. A přesto se zpátky nechce…
CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy