Tím všechno začíná (R)

8. ledna 2015 v 14:58 | Poki |  Recenze
http://www.cooboo.cz/storage/images/800x600/3853.jpgNázev: Tím všechno začíná / The Beginning of Everything
Autor: Robyn Schneider
Díl: 1/1
Počet stran: 308
Nakladatelství: CooBoo

Anotace:
Ezra Faulkner, tenisová hvězda a všeobecný školní mazánek, je přesvědčený, že na každého v životě čeká nějaký průšvih. Je jedno, jak obyčejně člověk žije, někde za rohem na něj číhá menší nebo větší tragédie, která mu obrátí svět naruby a kterou teprve všechno začíná. V Ezrově případě je tou tragédií bouračka, která mu sice vzala veškeré vyhlídky na kariéru v tenise, ale zato mu otevřela úplně nové dveře a Ezra se nestačí divit, co všechno ho může potkat na debatních turnajích nebo jak je svět malý a jak krutě někdy osud zaplétá lidské příběhy.

Palčivě vtipná kniha o tom, že ze samého středu na úplný kraj je to někdy jen krůček, a naopak. A přesto se zpátky nechce…
Znáte autora Johna Greena? Myslíte si, že je mistrem svého oboru? Tak to jste ještě nepotkali Robyn Schneiderovou!
Robyn je mladá nadaná autorka a tohle dílo je naprostým důkazem toho, že má talent. Je to její první vydaná kniha a sklízí obrovské úspěchy.

Děj je zvláštní, není zrovna pravděpodobné, že by se Vám něco takového mohlo přihodit, ale co na tom? Vždyť je to kniha! S Ezrem a jeho novými přáteli zažijete spoustu zábavy a Robyn dokáže tak skvěle psát, že se budete cítit, jako by jste byli součástí celého příběhu. Nemáme tu ovšem jenom veselé chvíle, ale i ty smutné, ovšem ty smutné nebudete vnímat tolik, protože je vše bráno s nadhledem. Během čtení zažijete snad všechny pocity! Budete naštvaní, pobouření, smutní, veselí a nekoneční!

Pokud čekáte, že je kniha přecpaná úvahami o nesmrtelnosti chrousta, tak se nedočkáte. Příběh je vyprávěn z pohledu hlavního hrdiny, Ezra a přiznejme si to.. Ezro není žádný velký myslitel. Kniha je postavená na jedné myšlence, ohledně toho, že každý má svou vlastní osobní tragédii. Což je jasně na celém příběhu vidět. Jednoduchá myšlenka, skvělá kniha. Kromě této myšlenky můžeme najít i pár dalších, vedlejších a úryvky ze slavných literárních děl (obzvlášť Velkého Gatsbyho je kniha plná).

Během prvních stránek si asi pomyslíte, že je to další typický zamilovaný příběh, podobný Hvězdy nám nepřály, ale tak to není. Tahle kniha vůbec není o lásce, je o životě. O hledání sama sebe, protože o tom dospívání prostě je, a o tom, že se dá každá osobní tragédie přežít se skupinou dobrých přátel.

Kniha mě nadchla, okamžitě jsem ji doporučila všem mým přátelům a nebojím se ji doporučit i Vám. Tahle kniha je jasná volba. Robyn je úžasná autorka a ve svém žánru překonává i Johna Greena a jak jistě většina z Vás ví, je to vážně něco.
Vaše Poki

- flegmatická povaha hlavního hrdiny, která v knize částečně překáží

+ základní myšlenka
+ styl psaní
+ úryvky z klasické literatury
+ neočekávatelné pokračování děje
+ žádná holčičí slaďárna, jak se na první pohled může zdát

Celkové hodnocení:

6/5

Zdroje:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pomohla Vám recenze?

Ano
Ne

Komentáře

1 ada ada | 9. ledna 2015 v 20:38 | Reagovat

Hmm...tak si přidávám další knížku na seznam těch, které si chci přečíst...teď ji ještě někde najít :D:D:D
Trochu mě pobavilo to celkové hodnocení...6/5 :D:D:D...V takovém případě to určitě stojí za přečtení...z knihy musí mít člověk dobrý pocit i potom, co ji zhodnotí z jiného hlediska než z hlediska čtenáře...:D:D:D

2 Poki :3 Poki :3 | 10. ledna 2015 v 11:11 | Reagovat

[1]: Když týhle knize nestačí hodnocení 5/5! :D

3 KIRApews KIRApews | E-mail | Web | 10. července 2018 v 17:55 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Similar situation leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that water does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet better put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Prohibited long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/>pregnancyplus.info</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy