Bohové Olympu: Proroctví (R)

10. února 2015 v 17:36 | Poki |  Recenze
http://www.beletrie.eu/data/products/77342.jpgNázev: Bohové Olympu: Proroctví / Heroes of Olympus: The Lost Hero
Autor: Rick Riordan
Díl: 1/5
Počet stran: 572
Nakladatelství: Fragment

Anotace:
První kniha série Bohové Olympu, která volně navazuje na sérii Percy Jackson.

Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná! Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu? Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem.Jason se probouzí v autobuse cestou na školní exkurzi do Grand Canyonu. Nepamatuje si, kdo je, ani kdo jsou ti lidé okolo něj. Dokonce ani svého učitele si nepamatuje! Samozřejmě by to nebyl Rick, kdyby hned na začátek knihy nedal nějaký pořádný průšvih. A tak se hlavní hrdinové - Leo, Jason a Piper - nechávají odvézt do bezpečí za hranicemi Tábora polokrevných. Po cestě zjišťují, že se stalo něco hrozného. Percy Jackson zmizel. Olymp byl uzavřen a nikdo neví proč. Héra je v nebezpečí.

Jason, Piper a Leo se tedy vydávají na svou první výpravu, která je extrémně nebezpečná. Vypořádají se se všemi monstry? Vrátí se Jasonovi paměť? Odkud vlastně umí plynně latinsky a kde vzal zbraň?https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/74/1f/32/741f320c8c65137c60402ee2e6234021.jpg

Měla jsem z této série velké obavy, stejně jako spousta lidí, kteří četli sérii Percyho Jacksona. "Opravdu Rick přidal římské bohy?!" říkala jsem si. Nakonec jsem se ovšem stejně odhodlala a koupila si první čtyři díly, protože Rickovi prostě věřím. A vyplatilo se.
Ze začátku je děj zmatený, jelikož žádná z hlavních postav neví, co se děje, tak samozřejmě nemůžeme všemu pořádně rozumět ani my. Komplikované, napínavé, tajemné a zábavné. Tak bych definovala první díl Bohů Olympu. V podstatě se vše rozuzlí až opravdu na posledních pár stranách.
Někdy čtenáři dojdou věci dříve než hlavním hrdinům, ale nemůžeme od nich čekat zázraky, jsou to děti. Navíc se zrovna tato vada na tolika stranách ztratí. No musíte uznat, že skoro 600 stran není zrovna málo.

Nemáme tu ovšem pouze nové hrdiny. Stále zde vystupují i hrdinové ze série Percyho Jacksona, tedy Annabeth, Rachel, Cheirón, nějaké zmínky jsou i o Sileně a dalších...
Navíc musím pochválit autora za to, že vůbec nevypouštěl závěr již jmenované série. Staří táborníci neustále lamentovali nad tím, že byla válka. Vzpomínali na ni se strachem a s obdivem vzhlíželi k hrdinům, kteří v ní bojovali.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/80/0e/d9/800ed96124f4ba3821ea249832b343f6.jpgŠkoda je, že mě zatím Piper ani Jason moc nezaujali. Tedy uznávám, že Jason začal být ke konci knihy dost "cool", ale Piper... No nevím. Uvidím, jak tomu bude v dalších dílech, možná mi jenom vadí její božský rodič nebo možná její neustálá rebelie? Opravdu nevím.
Za to Leo to všechno vynahrazuje! Opravdu, zbožňuju Lea a co jsem si tak všimla, tak nejsem jediná. Zajímalo by mě, jestli vůbec existuje někdo, kdo nemá rád Lea... Ahhh! Leovi vtipy celý děj tak nějak odlehčují, ale na druhou stranu, Leova minulost je vážně depresivní a smutná.
První díl byl hodně o poznávání hlavních hrdinů a hlavně o jejich uvědomění sebe sama.
Mimochodem, příběh je vyprávěný z pohledů těchto tří hl. hrdinů a navíc i z pohledů vedlejších postav, mám pocit, že tam byl i pohled Rachel a v následujících dílech má být pohled Percyho, Annabeth a Nica, které jistě znáte ze série PJ.

Uzavřela bych to tak, že Bohové Olympu jsou vhodní pro ty, kterým se opravdu zalíbil Percy Jackson. Pokud se Vám nelíbil Percy Jackson tak je naprosto minimální šance, že by se Vám líbili Bozi Olympu. Zábavné a napínavé čtení, které je ovšem o něco málo složitější než v prvotní sérii.
Vaše Poki

- odhadování děje
- Piper
- bezchybný Jason

+ humor
+ následky z války proti Titánům
+ neopomínání starších postav
+ postupné odhalování tajemství a dějových nejasností

Celkové hodnocení:

4/5

Zdroje: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pomohla Vám recenze?

Ano
Ne

Komentáře

1 ada ada | 10. února 2015 v 20:40 | Reagovat

Juchů :D:D:D Leo, ach ty můj Leo ♥♥♥:D:D:D Piper a Jasona taky moc nemusím, ale pak ve třetím dílu, když už je zase i z pohledu Jasona, tak už Jason není tolik bezchybný jako předtím...kdyžtak, pokud vím, tak ani v druhým, třetím a čtvrtým to není psané z pohledu Nika...nejsem si jistá pátým dílem, ale...ten přeci jenom vyjde až (už) v březnu. Osobně si myslím, že Percy a Leo by spolu mohli soutěžit v vtipnosti, nevím tedy kdo by měl vyhrát, ale vím, že kdybych to hodnotila já, tak dám hlas Leovi...ale asi ne kvůli vtipům :D:D:D Jo...hezký obrázky...viria kreslí nejlepší :D:D:D Kdyžtak, pokud bys chtěla tak tady je odkaz na její stránky (rovnou na obrázky s Percym): http://viria.tumblr.com/search/hoo

2 Poki :3 Poki :3 | 10. února 2015 v 21:26 | Reagovat

[1]: To není Nicův pohled v Hádově chrámu? :D Někde jsem viděla jeho kapitolu (v angličtině), takže někde prostě být musí!
Jinak myslím, že by vyhrál Leo, dle vtipnosti tedy, dle vzhledu bych si nebyla tak jistá. :DD

3 ada ada | 15. února 2015 v 18:02 | Reagovat

[2]: Já mám Lea ráda i podle vzhledu...jen se koukni na to jak ho kreslí Viria ♥♥♥ :D:D:D...A ne...myslím, že z Nikova pohledu to psané není...ale trochu jsi mě vykolejila :D:D:D...Ne, teď fakt nevím...Možná bude v pětce...nwm...v angličtině už vyšla, ale jak jsem řekla, v češtině vyjde až v březnu :'(:'(:'(...ale z pohledu optimisty: přečkala jsem už rok, ten ani ne měsíc už to vydržím...Pardon, že sem píšu tak málo smysluplný komentáře :D:D:D...ale hrozně se nudím a hledala jsem, co budu číst, tak jsem šla sem a prostě jsem musela napsat komentář ;););) :D:D:D

4 Eliz Eliz | Web | 16. února 2015 v 8:53 | Reagovat

Četla jsem Percyho Jacksona a byla jsem z něj nadšená. Ale tuhle další sérii jsem zatím ještě nečetla, vůbec se mi nelíbí anotace ani nic, přijde mi spíš, že autor chtěl vytahat z lidí další peníze a tak přišel s novou sérií. Netvrdím, že musí být kniha špatná, ale když jsem do ní nakoukla, odradilo mě už to divné střídání vyprávění... Prostě ne
Ale super recenze :)

5 Poki :3 Poki :3 | 16. února 2015 v 9:35 | Reagovat

[3]: Leo vypadá i moc hezky, já vím :3 Tak já vážně nevím, ale někde jsem fakt pohled Nica viděla! :D

[4]: Také jsem si prvně myslela, že je to zbytečné tahat do příběhu další bohy, pokračovat v něm, ale není to špatné. Je to povedé a vše je logicky vysvětlené. Tuhý začátek, ale záživné a napínavé čtení. :)
Rick Riordan se soustředí na vyprávění o polobozích, přece jenom měl první sérii, kde byli egyptští bozi, poté řečtí, římští a teď chystá sérii se severskými bohy. On prostě ví, co mu de a tak se na to soustředí. Do dalších sérií se sice nechystám, ale tohle je ještě dobré.
Děkuji. :)

6 ada ada | 16. února 2015 v 16:25 | Reagovat

[4]: Už jsem se s podobným případem setkala (Hraničářův učeň 12) a věř mi, tuhle další serii si zamiluješ, vážně... Když mi kámoška řekla, že Percy má pokračování tak jsem nejdřív byla nadšená, ale když jsem pak zjistila, že je to z pohledu tří naprosto neznámých postav, je to v er-formě (jakože vyprávěný ve 3. osobě a hlavně tam v prvnim dílu není Percy, tak jsem to vůbec nechtěla číst. Jenže kámoška mě donutila si to přečíst a teď jsem za to ráda...Nejenže se vrátíš zpátky do tábora polokrevných, ale uvidíš, jak to tam funguje po těch změnách, které Percy zavedl, poznáš nové lidi...Ale nebudu tě nutit ;););) Kouzlo téhle serie musí každý najít sám ;):)♥

7 Shayla Shayla | 26. února 2015 v 9:09 | Reagovat

Spolužačka neměla Lea ráda dokud nezačala číst Lost Hero :D
By the way, Nikovy kapitoly jsou až v BoO (někdy 26. - 30. března vychází)

8 Poki :3 Poki :3 | 3. března 2015 v 15:34 | Reagovat

[7]: Ok :3

9 Caseyeruct Caseyeruct | E-mail | Web | 23. září 2017 v 19:58 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Show more!</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy