Říjen 2016

Ten, kdo stojí v koutě (R)

31. října 2016 v 14:30 | Poki |  Recenze
Název: Ten, kdo stojí v koutě / The Perks of Being a Wallflower
Autor: Stephen Chbosky
Díl: 1/1
Počet stran: 216
Nakladatelství: Slovart

Anotace: Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze.

Harry Potter a prokleté dítě (R)

24. října 2016 v 15:00 | Poki |  Recenze
Výsledek obrázku pro harry potter a prokleté dítěNázev: Harry Potter a prokleté dítě / Harry Potter and the Cursed Child
Autor: J. K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne
Díl: 8/8
Počet stran: 424
Nakladatelství: Albatros

Anotace: Speciální vydání pracovního scénáře.
Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší.
Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.
Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování.

5 důvodů proč číst Harryho Pottera

17. října 2016 v 15:00 | Poki |  5 důvodů proč...

1. Ti, co viděli filmy jako malí, se vrátí do dětských let!
Vzpomínáte si ještě, když jste viděli Harryho poprvé? Mně mohlo být tak deset, když mi mamka dovolila podívat se na první díl. Naprosto úžasný, koukala jsem na něj pokaždé, když jsem byla nemocná, jelikož jsme ho měli na DVD. Hrozně ráda si to připomínám i sledováním prvního filmu, co teprve čtení první knihy!
Navíc pokud se vám zdály filmy hloupé, tak knihy rozhodně ne. Jsou promyšlené a krásně navazují. Ve filmech není čas na vysvětlování.

Uvnitř mé hlavy (R)

10. října 2016 v 19:32 | Poki |  Recenze
Název: Uvnitř mé hlavy / Made You Up
Autor: Francesca Zappik
Díl: 1/1
Počet stran: 368
Nakladatelství: YOLI

Anotace: Co když jsem si tě vymyslela?

Alex je divná; alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se často radí. Pro jistotu má u sebe Alex taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou?
Proč by zrovna on měl mít o její společnost zájem?

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru (R)

2. října 2016 v 15:05 | Poki |  Recenze
Výsledek obrázku pro aristoteles a danteNázev: Aristoteles a Dante objevují záhady vesmíru / Aristoteles and Dante Discover the Secrets of the Universe
Autor: Benjamin Alire Sáenz
Díl: 1/2
Počet stran: 368
Nakladatelství: CooBoo

Anotace: Aristoteles je naštvaný teenager, který má bratra ve vězení. Dante je všeználek s nezvyklým pohledem na svět. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné - takové to, které změní životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí ty nejdůležitější pravdy o sobě.
CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy