Listopad 2016

Unboxing #03

28. listopadu 2016 v 14:00 | Poki |  Unboxingy
Třetí unboxingový balíček nám skrývá listopadovou novinku, kterou jsem mimochodem dostala mezi prvními, ale byla jsem líná psát článek. Vlastně pořád nevím, jestli unboxingy lidi baví nebo už jsou trapný. Můžete mi nechat Váš názor v komentářích, budu jenom ráda. Jak Pražská buzna vypadá a co jsem k ní dostala? Čtěte dál!


Illuminae (R)

21. listopadu 2016 v 14:30 | Poki |  Recenze
Název: Illuminae / Illuminae
Autor: Amie Kaufman, Jay Kristoff
Díl: 1/3
Počet stran: 608
Nakladatelství: CooBoo

Anotace: Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků.

Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem.

5 důvodů proč číst knihy

14. listopadu 2016 v 16:56 | Poki |  5 důvodů proč...
1. Ne nadarmo se říká, že knihy jsou zdrojem vědomostí!
Téměř každý knihomol Vám poví, že například v češtině nebo dějepisu dosahuje lepších výsledků než jeho vrstevníci. Nejde ovšem jenom o vědomosti, které využijete ve škole. Jde tady i o změnu Vašeho vlastního myšlení.
Prostě jakákoli dobrá kniha má nějakou MYŠLENKU, kolem které se točí děj a Vy máte tu možnost, přijmout myšlenku za svou. A věřte mi, jedna dobrá kniha Vám může změnit celý život.

On my wishlist #9

7. listopadu 2016 v 14:30 | Poki |  On my wishlist
http://i1183.photobucket.com/albums/x475/Elizka41/Knizni%20doupe/K%20webu/Wishlist.jpg

Jedná se o týdenní meme od Book Chick City, kde je cílem každou sobotu zvěřejnit článek, ve kterém bude kniha, kterou si chceme přečíst.

Opět se jedná o knihu, která je podle webkomiksu. Velmi mě překvapilo, že se do překladu a vydání knihy pustilo zrovna CooBoo a ne Crew, ale jsem spokojená, že vůbec vyjde a že má tak krásnou obálku. Pokud webkomiks neznáte, tady máte odkaz. Jestli jste ji někdo četl, určitě ocením ohlasy.
Jinak jsem si povšimla, že skoro všechny knihy z wishlistu se mi zatím dostaly nějakým způsobem do ruky, takže jsem se rozhodla v psaní pokračovat. Doufám, že i Vám to dává nějaký větší knižní rozhled.
Vaše Poki
Zdroje:
CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy