5 důvodů proč číst knihy

14. listopadu 2016 v 16:56 | Poki |  5 důvodů proč...
1. Ne nadarmo se říká, že knihy jsou zdrojem vědomostí!
Téměř každý knihomol Vám poví, že například v češtině nebo dějepisu dosahuje lepších výsledků než jeho vrstevníci. Nejde ovšem jenom o vědomosti, které využijete ve škole. Jde tady i o změnu Vašeho vlastního myšlení.
Prostě jakákoli dobrá kniha má nějakou MYŠLENKU, kolem které se točí děj a Vy máte tu možnost, přijmout myšlenku za svou. A věřte mi, jedna dobrá kniha Vám může změnit celý život.


2. Máte možnost na chvíli uniknout z reality a odpčinout si!
Řekněte mi jednu věc, která je lepší než sednout si s knihou do křesla, do tepla a číst si knihu. Ještě když během toho venku prší nebo sněží. Nebo si jenom dát horkou koupel a vzít si s sebou knihu. Přesně tak si představuji relax.
Možná se Vám to zdá hloupé, třeba si raději pustíte seriál nebo film. Ale je tu jedna věc, o které jsem se již zmínila a to jsou ty vědomosti. Během čtení se zároveň rozvíjíte, takže relaxujete a zároveň nejste úplně vypnutí (narozdíl od sledování většiny seriálů). Udržujete mozek činný.

3. Můžete se stát kýmkoli kdykoli!
Chtěli jste být jako malí astronauty? Sáhněte po Marťanovi! Toužíte po lásce? Mrkněte na knihy od Johna Greena. Pro každé Vaše přání je tu minimálně pět knih, které si můžete okamžitě přečíst. Můžete se na chvíli vcítit do někoho jiného, do jiného člověka s jinými problémy. Cvičte svou empatii.

4. E-knihy a audioknihy všude s sebou!
Nebaví Vás čtení jako takové? Kupujte audioknihy. Fungují i v mobilních telefonech a "číst" si můžete tím pádem i ve fitku!
Možná Vám akorát vadí tahání knih všude s sebou a víte Vy co? Vůbec se Vám nedivím, osobně bych například takového Eragona opravdu nechtěla tahat každý den v kabelce. Investujte do elektronické čtečky knih nebo si kupte e-knihy rovnou do Vašeho chytrého telefonu/tabletu. Čtení už snad ani nemůže být lehčí záležitostí.

5. Buďte cool!
Co si řeknete, když uvidíte člověka, který si čte v autobuse knihu? Vypadá chytře a zároveň sexy. Spoustu lidí se v dnešní době shoduje v tom, že čtení je prostě sexy a cool. Rozhodně budete vypadat líp, když si na pracovní pohovor vezmete knihu, než časopis Popcorn a jemu podobné.
A jen tak mimochodem, co je lepší než zjištění, že Vaše oblíbená kniha půjde do kin? Dokonalá příležitost pro víkendové rande!
Vaše Poki
Zdroje:


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Camilla Barnet Camilla Barnet | Web | 14. listopadu 2016 v 18:28 | Reagovat

Ta věta! 'Jedna dobrá kniha vám může změnit celý život.' Nic pravdivějšího jsem už dlouho neslyšela, škoda, že spousta lidí by tomu nevěřila. :/
Skvělý článek! :) Ve všem souhlasím. :)

2 lenkaknel lenkaknel | Web | 14. listopadu 2016 v 18:30 | Reagovat

Dobrý článek, s důvody souhlasím (akorát se obávám, že kdo číst nechce, číst nebude) :-) Jen u čtvrtého bodu bych radši zdůraznila slovo koupit.

3 Poki :3 Poki :3 | 14. listopadu 2016 v 18:37 | Reagovat

[1]: Děkuji moc. Opravdu je to škoda, jednou jsem někoho slyšela dokonce říct, že už nikdo nečte. :D To mě upřímně rozesmálo.

4 Poki :3 Poki :3 | 14. listopadu 2016 v 18:38 | Reagovat

[2]: No ani já nejsem úplně nevinná. A hele! Já začala číst ve 14 jako naprostý anti-knihomol, dokonce jsem si z čtenářů dělala srandu. Nikdy neříkej nikdy. :D

5 Taychi Taychi | E-mail | Web | 14. listopadu 2016 v 22:12 | Reagovat

Přijde mi hloupé lákat lidi na to, že knížky vypadají cool a sexy. Řadím to do stejné kategorie jako kupovat si psa do kabelky.

Znám spoustu lidí, co čtou, ale i přesto jsou úplně dutí. Takže bych to zase s tou vědomostí nepřeháněla. A často v knížkách nevidí ani tu myšlenku. Protože stejně jako existují stupidní seriály, existují brakové knížky.
Pokud člověk má číst, měl by to dělat, protože ho to baví a vnitřně naplňuje, stejně jakákoliv jiné volnočasové aktivita. :)
Jinak se mi článek moc líbil, teda líbil se mi, protože podněcuje k diskusi.

6 Poki :3 Poki :3 | 16. listopadu 2016 v 15:35 | Reagovat

[5]: Cílem tohoto článku bylo zvýšit poptávku knih, tím pádem je OK, když řeknu, že čtení je cool a sexy. :)

Jinak děkuji za komentář, já osobně nikoho hloupého čtenáře neznám, jinak bych ten bod samozřejmě nepsala. Čtení chytrost nezaručuje, to jsem tím určitě nechtěla říci. Ale je to stejné jako bod "Můžete se stát kýmkoli kdykoli!", když člověk nemá fantazii, tak to prostě nejde. :D

7 Eduard Nud Eduard Nud | 18. března 2017 v 15:57 | Reagovat

Je mi líto, ale souhlasím s Taychi. Na to, aby byl člověk sexy, stačí, aby se oblékl nebo lépe řečeno svlékl do tang, aby byl cool, stačí sledovat Ulici a Růžovou zahradu.

Mně vůbec ty důvody přijdou, že je vymýšlí vzdělaní lidé pro ty nevzdělané. Protože skutečně inteligentní člověk nečte protiválečný román jenom kvůli tomu, aby se naučil pravopisu. A už vůbec ne proto, aby byl atraktivní a sexy.

Můžete se stát kýmkoliv kdykoliv. Na to nemusím číst knihy, aby tomu tak bylo. Ale já jsem nikdy nebyl ani Old Shatterhandem ani Mirkem Dušínem. Byl jsem já a Vinnetou nebo já a Rychlé šípy. Neznám žádného hloupého čtenáře. Inu, podle sebe soudím tebe.

A to je vše.

8 Eduard Nud Eduard Nud | 19. března 2017 v 15:15 | Reagovat

Myslel jsem to jinak, napsal také jinak. Nemyslel jsem to tak stroze. Už delší dobu chodím na jednu diskuzi na Doktorce a ta mě dokonale vysává. Omlouvám se. Promiňte. Je to pravda, ale šlo to napsat jinak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy