Prosinec 2016

Knižní Vánoce

26. prosince 2016 v 13:00 | Poki |  Archivovatelné

Zdravím vás u nového svátečního článku. Doufám, že jste si Vánoce užili stejně jako já a zažili jste správnou vánoční pohodu. Vím, že článků tohohle typu bude na internetu dost, ale co! Pojďte se společně se mnou podívat na knihy, které jsem dostala a mám z nich obrovskou radost.

Knihobraní: Nejkouzelnější kniha

19. prosince 2016 v 21:23 | Poki |  Knihobraní

Vítejte u série článků, které Vám odhalí trochu více z mé knihovničky. Knihy, na které tu třeba ani nenajdete recenzi. Knihy, které stojí za zmínku a třeba Vás i svým způsobem přesvědčí k jejich přečtení. A pozor, články neobsahují spoilery!

Pražská buzna (R)

12. prosince 2016 v 14:30 | Poki |  Recenze
Název: Pražská Buzna
Autor: Jiří Markvart
Díl: 1/1
Počet stran: 296
Nakladatelství: -

Anotace: Od coming outu až po krizi středního věku zažije průměrný gay spoustu věcí, o kterých si myslí, jak jsou jedinečné, ale ve skutečnosti si jimi projde prakticky každý - od krále gay barů až po nepřiznaného kluka z vesnice. Jinak to neměl ani Milan, který si celých patnáct let nahodile vedl deník, abyste mu mohli alespoň naoko závidět. A to bez ohledu na to, jestli jste gay, lesba nebo třeba i heterosexuál. V takovém případě je pro vás v knize přichystán i přehled toho, co byste jako začínající buzna měli vědět, pro případ, že by vás konvenční heterosexuální život začal nudit.

Pražská buzna je debutem Jiřího Markvarta, který si jako každý správný gay buduje kariéru v reklamě. V roce 2015 psal stejnojmenný blog, který se během několika měsíců vyhoupl na místo jednoho z nejúspěšnějších českých queer blogů vůbec. Čtenáře si získal zobrazováním notoricky známých životních situací s velkorysým nadhledem i svým nevybíravým smyslem pro humor. Bez ohledu na vaši orientaci vás bude čtení Pražské buzny bavit. Možná i trochu urážet, ale rozhodně víc bavit.

Jak knižně potěšit neknihomola

5. prosince 2016 v 14:00 | Poki |  Knihomolsky pro neknihomoly
Chcete někoho přesvědčit, že čtení je fakt super? Už jste to zkoušeli, ale nikdy se vám to nepodařilo? Tak přesně pro vás tu mám pár knižních tipů pro neknihomoly (potěší určitě i knihomoly)! Nejdřív je třeba si uvědomit, že s neknihomoly musíme zacházet velmi opatrně a začít s jednoduchým čtením. Nesmíme je odradit hned na začátku.


Trochu starší knihu, ke které patří i známý film. Pojednává o jedné velké lásce, obětování se, důležitosti času a spoustě dalším. Doporučuji spíše pro dívky a ženy. Znám snad jenom dvě osoby, kterým se kniha ani film nelíbily. Největší šance bude, pokud neknihomol viděl film a líbil se mu.
Mimochodem je to kniha, která přivedla ke čtení mně, jako naprostou anti-knihomolku.
CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy