Knihobraní: Nejkouzelnější kniha

19. prosince 2016 v 21:23 | Poki |  Knihobraní

Vítejte u série článků, které Vám odhalí trochu více z mé knihovničky. Knihy, na které tu třeba ani nenajdete recenzi. Knihy, které stojí za zmínku a třeba Vás i svým způsobem přesvědčí k jejich přečtení. A pozor, články neobsahují spoilery!


Výsledek obrázku pro Malý princ obálka

Malý princ

Malý princ (Antoine de Saint-Exupéry) je prostě klasika, všude se cpe a všichni ho znají. Už ve školce nám jej pouštěli před spaním jako audioknihu a s přibývajícícm věkem jsem začala rozumět i samotnému textu. Nejde pouze o světaznalého Malého prince, který si na nic nehraje a odvahy má na rozdávání, jde tu o mnohem víc. O všechny ty věci, které musíte vidět mimo text. Sama bych jej označila za literaturu nenáročnou, ale velmi těžkou na pochopení a vysvětlení. Já sama si některé myšlenky vysvětluji hned dvěma nebo třemi způsoby. Nenechte se odradit tím, jak je Malý princ prostě všude. Berte to jako výhodu, nemusíte pro knihu daleko!

"Piji, abych zapomněl, že se stydím, že piji."

Malý princ při své cestě po planetách zavítá i na planetu Zemi. Naši planetu, pravděpodobně někam do Afriky a právě tam potká Letce. Hlavní postavu, vypravěče, jeho příběhu. Jediný svědek princovy existence. "Nakreslíš mi beránka?", věta, kterou všechno začalo. Letec nikdy nezapomene, stejně jako my, čtenáři. Dětský příběh s myšlenkami, které má v hlavě každé dítě, ale s dospíváním na ně zapomene. Svět očima Malého prince je naprosto kouzelný a jednoduchý a upřímně bych chtěla mít aspoň na chvíli tu možnost jimi vidět.

"Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje."

Nejkrásnější a nejkouzelnější postavou pro mě však není princ, ale liška, která Malému princi vstoupila do života zcela náhodou a postupně se do něj zamilovala. Jejich láska je pro mě velikou inspirací a přeji si, aby nikdy neskončila. S Malým princem mám spjato mnoho věcí, dětství i současnost. Nemůžu jinak, než doporučit všem, kteří ještě nečetli. No a když mě oslnila kniha, tak co teprve animovaný film z roku 2016? Pecka. Nejkouzelnější příběh. Dejte Malému princi šanci.
Vaše Poki
"Pro lásku lidé netrpí. Trpí pro pocit vlastnictví, který je opakem lásky."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Monis Monis | E-mail | Web | 19. prosince 2016 v 22:00 | Reagovat

Malý princ je i má srdcová záležitost :-) Když jsem ho četla poprvé ještě na základce, vůbec se mi to nelíbilo a myslím, že jsem absolutně nechápala o čem je řeč, teprve jako starší jsem dokázala ocenit kouzlo téhle knížky :-) Film jsem zatím neviděla, ale moc se na něj těším :-)

2 Poki :3 Poki :3 | 20. prosince 2016 v 15:04 | Reagovat

[1]: Určitě se do filmu pusť, co nejdříve. Nevíš, oč přicházíš! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy