Leden 2017

Knihobraní: Kniha, která mě přivedla ke čtení

30. ledna 2017 v 17:28 | Poki |  Knihobraní

Vítejte u série článků, které vám odhalí trochu více z mé knihovničky. Knihy, na které tu třeba ani nenajdete recenzi. Knihy, které stojí za zmínku a třeba Vás i svým způsobem přesvědčí k jejich přečtení. A pozor, články neobsahují spoilery!


On my wishlist #10

23. ledna 2017 v 17:07 | Poki |  On my wishlist

Tentokrát je wishlist bez úvodu a asi to tak i zůstane. Snažím se si wishlist moc neprodlužovat, takže to nevydávám tak často, jak bych podle zadání měla. Tahle knížka tam ovšem rozhodně nemohla chybět! Mám ji vyhlídnutou už od té doby, co jsem ji poprvé zahlídla v angličtině a myslím, že to byl právě rok 2015. No a teď bude vycházet v češtině, paráda. O čem přesně Probuzení Šimona Spiera je? Šimon je homosexuál a začne si dopisovat e-maily s neznámým klukem. Dopisují si pod přezdívkami a najednou se k Šimonovi dostane vyděračská zpráva. Pokud neudělá to, co se po něm chce, přečte si e-maily celá škola!

Malý princ v nás (R)

16. ledna 2017 v 14:30 | Poki |  Recenze
Název: Malý princ v nás / Kleine Princz in uns
Autor: Mathias Jung
Díl: 1/1
Počet stran: 120
Nakladatelství: Portál

Anotace: Na objevné cestě se Saint-Exupérym.

Saint-Exupéryho kniha Malý princ byla v průběhu doby přeložena bezmála do osmdesáti jazyků a miliony čtenářů již provázely malého prince na jeho cestě po planetách …
Německý psycholog Mathias Jung se v kratičkých kapitolách své knihy zamýšlí nad dramatickou dobou vzniku slavné knihy Antoina de Saint-Exupéry a uvažuje o strachu či úzkosti, bez nichž není lidského růstu. Věnuje se jednotlivým tématům Malého prince a nabízí je čtenářům jako možnost k setkání s tématy jeho vlastního vnitřního světa. Svá zamyšlení doprovází citacemi z ostatních Saint-Exupéryho knih či jiných literárních děl.

Přeceňované knihy: Papírová města

9. ledna 2017 v 15:00 | Poki |  Přeceňované knihy

Každého štve něco. Někoho Hvězdy nám nepřály, někdo nechápe, co mají všichni s Harry Potterem a někdo se nedokáže ani podívat na Zlodějku knih. A jak to mám já? Podívejte se na celý článek. Nezapomínejte ovšem, že se jedná pouze o mé názory a proto máte i vy místo v komentářích, abyste se ke všemu vyjádřili a napsali mi, které knihy štvou vás.

Fangirl (R)

2. ledna 2017 v 10:00 | Poki |  Recenze
http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225809/big_fangirl-9v7-225809.jpg
Název: Fangirl / Fangirl
Autor: Rainbow Rowell
Díl: 1/1
Počet stran: 456
Nakladatelství: Yoli

Anotace: Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách - nechce s ní bydlet na koleji.
Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet.
Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?
CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy