Knihobraní: Kniha, která mě přivedla ke čtení

30. ledna 2017 v 17:28 | Poki |  Knihobraní

Vítejte u série článků, které vám odhalí trochu více z mé knihovničky. Knihy, na které tu třeba ani nenajdete recenzi. Knihy, které stojí za zmínku a třeba Vás i svým způsobem přesvědčí k jejich přečtení. A pozor, články neobsahují spoilery!


Hvězdy nám nepřály

John Green vypráví o Hazel, která se vydává do podpůrné skupiny pro mladé lidi s rakovinou. Potkává tam Guse a Isaaca, s kterými se následně spřátelí. Čeká ji její první rande, výlet do Amsterdamu a spousta zábavy. Gus je zábavný a velmi přemýšlivý člověk, i přes nemoc zůstává optimistickým a nesnáší Hazelinu pesimičnost. Isaac zažívá románek, z kterého se člověk těžko dostává a Hazel se pro něj stává jednou z nejbližších osob v jeho životě. Bohužel, příběh se vyvýjí, postavy mají problémy a postupně spějeme k nevyhnutelnému.

"Jsem granát. Jednoho dne vybuchnu a zasáhnu každého ve svém okolí."

Velmi oblíbená, ale zároveň i velmi kritizovaná kniha. Není to nejlepší, ale ani nejhorší kniha z Greenova pera. K Hvězdám mě dostala má přítelkyně, když mi řekla, že jsou naprosto boží a měla bych si je přečíst. Zdálo se mi to hloupé, číst knihy, i když jsem v dětství četla poměrně dost (na prvním stupni ZŠ). No, stejně jsem ji poslechla a i přes mé opovrhování knihami jsem si ji objednala. Přišla do dvou dnů a do dalších dvou dnů jsem ji taky přečetla. Byly tehdy prázdniny, takže jsem mohla číst celý den bez toho, abych si to potom vyčítala, že jsem nedělala nic jiného.

"Svět není továrna na splněná přání."

Každopádně jsem si Hvězdy zamilovala a do teď je všem doporučuji. Vzpomínám si, když přišel do kin film a já na něj šla s tátou. Oba jsme se smáli a oba jsme brečeli, on knihu ani nečetl, ale film se mu hrozně líbil, což mě hrozně potěšilo. Po Hvězdách jsem si začala hledat další, podobné příběhy a nějaké jsem našla a přečetla si je, ale Hvězdy jsou Hvězdy. Doufám, že i vy po přečtení článku dáte Hvězdám šanci a podíváte se alespoň na film.
Vaše Poki
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 girl-diy girl-diy | Web | 22. února 2017 v 18:22 | Reagovat

Jé krásně umíš psát články, jinak knihu si taky někdy plánuji přčíst připadá mi taková emoční

2 Poki Poki | 23. února 2017 v 10:42 | Reagovat

[1]: Děkuju! Určitě ji zkus, jsou na ni hoooodně rozdílné názory, ale pokud chceš nějaké silné emoce, tak by ti měla sednout. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
CBDB.cz - Přehled knižních novinek, všechny nové knihy